Cart 0

Projekt „Time for Chopin”

„Time for Chopin” to jedyne codzienne koncerty chopinowskie na Starym Mieście w Warszawie. Chcemy, aby muzyka tego wybitnego kompozytora była pretekstem do zainteresowania słuchaczy polską historią i kulturą.

Projekt prowadzony jest przez Barbarę Kotarbę i Katarzynę Kraszewską.

OLYMPUS DIGITAL CAMERABarbara Kotarba

Odpowiada za kompleksową realizację działań projektu, opracowanie planów i relacje biznesowe.

Urodzona w Warszawie, szczyci się wspólnym drzewem genealogicznym z autorką warszawskiej syrenki, Ludwiką Nitschową. Z wykształcenia grafik, z zawodu organizator, z powołania edukator.
Organizatorka wydarzeń, autorka scenariuszy gier miejskich i warsztatów edukacyjnych, przewodnik miejski. Od roku 2001 związana z branżą turystyczną , od roku 2005 zawodowo zajmuje się organizacją eventów, wydarzeń firmowych i tworzeniem do nich scenariuszy.

Z zamiłowaniem łączy w wydarzeniach różne formy artystyczne i środki wyrazu, by osiągnąć głęboki efekt edukacyjny i szeroki kontekst tła realizowanego wydarzenia.
Wierzy, że historii oraz zamiłowania do sztuki i literatury należy uczyć od wczesnego dzieciństwa, przedstawiając dzieciom proste i łatwe do wyobrażenia treści.
Od kilku lat organizuje wydarzenia pod marką www.warszawskiegrymiejskie.pl
Jej misją jest edukowanie polskich dzieci i dorosłych cudzoziemców o polskiej historii i kulturze w przystępnej i atrakcyjnej formie.

Chętniej działa niż mówi o sobie. Jej pasją jest leczenie przez jedzenie, a dewizą życiową „życie jest zmianą”.

DSC_0042miniKatarzyna Kraszewska

Odpowiedzialna za programy koncertów, wdrażanie nowych idei artystycznych, poziom artystyczny wydarzeń.
Rodowita warszawianka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu
prof. Tadeusza Chmielewskiego.
Obecnie doktorantka prof. Elżbiety Karaś. Z pasją wykonuje muzykę Fryderyka Chopina, która ukształtowała jej estetykę artystyczną.
Od najmłodszych lat z uwielbieniem słuchała płyt tego kompozytora znajdujących się w kolekcji jej rodziców. Znajdowały się na nich także 4 Scherza Chopina, które stały się tematem jej pracy doktorskiej, w aspekcie przestrzeni dźwiękowej.

Jej pasja do Chopina jest ugruntowana studiami i kursami mistrzowskimi u wybitnych chopinistów, takich jak Halina Czerny-Stefańska, Eugen Indjc, Dang Thai Son, Marek Drewnowski, Janusz Olejniczak. Muzyka Chopina jest dla niej środkiem wyrazu, w którym najpełniej potrafi oddać siebie.
W projekcie „Time for Chopin” odnalazła realizację swoich marzeń a także ucieleśnienie idei artystycznych.
Katarzyna Kraszewska jest także pedagogiem w klasie fortepianu w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II st. przy Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Muzyków „Missio Musica”, prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży z pogranicza historii, literatury i muzyki. Rokrocznie występuje pod Pomnikiem Fryderyka Chopina w Warszawie i w wielu innych prestiżowych miejscach związanych z kultem Chopina.